Kim jesteśmy?


KompromatRP.pl to zespół specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy w mediach i z mediami. Korytarze sejmowe znamy jak własną kieszeń, a z zaludniającymi je politykami wypiliśmy niejedną kawę. Dzięki temu doskonale wiemy co w trawie piszczy w każdym z klubów, które na co dzień rywalizują ze sobą w parlamencie. Od lat na bieżąco monitorujemy aktywność regulatora w obszarach o strategicznym znaczeniu dla biznesu. Nasze materiały przygotowywane są z zachowaniem najwyższej staranności i rzetelności – atrybutów, które w dzisiejszym dziennikarstwie są tak rzadkie.

Jarekstrona

Nad rzetelnością i profesjonalizmem przygotowanych przez nas materiałów czuwa Jarosław Jakimczyk – dziennikarz specjalizujący się m.in. w tematyce służb specjalnych. Jarek współpracował z wieloma tytułami prasowymi i mediami elektronicznymi w Polsce. W Życiu (z kropką) publikował swoje pierwsze duże materiały śledcze opisując patologie polskiej polityki drugiej połowy lat 90., m.in. nadużycia w spółkach notowanych na GPW. Efektem publikacji dotyczących infiltracji WSI przez obce wywiady (Rosji i USA) było aresztowanie czterech oficerów Wojska Polskiego, którzy zostali skazani na kary więzienia za szpiegostwo.
W późniejszych latach współpracował m.in. z Rzeczpospolitą, Wprost, Newsweek Polska, Pulsem Biznesu, Parkietem, Money.pl, a także TVP i TVN. Za swoje materiały był trzykrotnie wyróżniony nominacją do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwa Śledczego (2000, 2002, 2003) oraz nominacją do nagrody Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2007). Otrzymał też pierwszą nagrodę prezesa TVP w otwartym konkursie na materiał upamiętniający dwudziestolecie upadku komunizmu w 1989 r. (2008).
W wyniku swoich publikacji Jarek parokrotnie był oskarżony o ujawnienie tajemnicy państwowej, jednak wyroki sądu nigdy nie podważyły rzetelności, dokładności i profesjonalizmu jego artykułów, które ujawniły nadużywanie sekretów państwa do celów politycznych, niezgodnych z interesem publicznym.

ula zdjęcie2

Jarkowi pomaga Urszula Pytkowska, absolwentka Instytutu Dziennikarstwa WDiNP i studentka ostatniego roku w Zakładzie Iranistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat zajmuje się krajami Bliskiego Wschodu sensu largo, a w szczególności Iranem i Afganistanem. Dzięki znajomości języka perskiego i wielokrotnym pobytom w obu krajach, w tym stypendium rządu RP na Uniwersytecie Teherańskim, zna doskonale specyfikę tej części świata. Urszula publikuje swoje artykuły na blogu w serwisie natemat.pl. Komentuje też bieżące wydarzenia w Iranie dla programów telewizyjnych i radiowych. Zajmuje się tłumaczeniami z perskiego i na perski dla biznesu. Aktualnie uczy się również jęz. tureckiego w warszawskim Centrum Yunusa Emre.